Youth under 21 Ballroom
On 10/Nov/2019 at De Bonte Wever.Youth u21 Ballroom
Final result | |||||||
Rank | Couple | Country | |||||
Final | |||||||
1. | Oleksandr Bezkrovnyi / Mariia Savchuk (80) | Ukraine | |||||
2. | Klym Shypilin / Alina Kusner (81) | Ukraine | |||||
3. | Denys Savytskyy / Mariia Zaitseva (69) | Ukraine | |||||
4. | Dmytro Lishchuk / Anna Alexeeva (65) | Ukraine | |||||
5. | Andriy Artemenko / Yelyazaveta Ivanova (94) | Ukraine | |||||
6. | Andrei Toader / Mia Linnik Holden (109) | England | |||||
4th round | |||||||
7. | Danylo Kravchuk / Anastasiia Marchenko (110) | Ukraine | |||||
8. | Alexandr Dubovyk / Rickie Dubovyk (67) | U.S.A. | |||||
9.- 10. | Timur Kabisov / Dasha Kazantseva (100) | Russia | |||||
9.- 10. | Tomasz Budziik / Alicja Kogut (112) | Poland | |||||
11. | Bogdan Dovhalov / Alisa Margulis (83) | Ukraine | |||||
12. | Mark Chilcote / Madison Ingoldsby (114) | England | |||||
3rd round | |||||||
13. | Oleg Martynenko / Veronika Prokopchuk (103) | Ukraine | |||||
14.- 15. | Mykhailo Bokii / Daryna Kachan (91) | Ukraine | |||||
14.- 15. | Karol Sledz / Paulina Paprota (111) | Poland | |||||
16. | Axel Kvaran / Darya Kochina (108) | Iceland | |||||
17. | Mikhail Baiev / Laura Wierciszewska (119) | Poland | |||||
18. | Andrei Cutasevschi / Hanna Vasina (107) | Ukraine | |||||
19. | Ivan Ivanyk / Mariya Gizhitskaya (95) | Ukraine | |||||
20.- 21. | Vladimir Kuzmin / Aleksandra Fedorova (98) | Ukraine | |||||
20.- 21. | Neretin / Darina Evgeny/ Agarkova (118) | Russia | |||||
22. | Ivan Stas / Kateryna Bushynska (84) | Ukraine | |||||
23. | Oleg Chernychov / Veronika Gireyko (104) | Russia | |||||
24. | Alexander Ward / Diana Madiy (70) | Ukraine | |||||
2nd round | |||||||
25. | Kamil Pieczyrak / Sandra Polewska (71) | Poland | |||||
26.- 27. | Egor Volkov / Anna Panova (63) | Russia | |||||
26.- 27. | Borys Zawierucha / Martyna Mach (113) | Poland | |||||
28.- 29. | Artem Pavlinov / Ekaterina Tolstaya (73) | Russia | |||||
28.- 29. | Erik Linder / Shelly Linder (93) | U.S.A. | |||||
30.- 31. | Oleh Tereshchenko / Alla Toshchakova (78) | Ukraine | |||||
30.- 31. | Daniel Sverrir Gudbjornsson / Soley Osk Hilmarsdottir (101) | Iceland | |||||
32. | Dmytro Lanin / Oleksandra Somkina (116) | Ukraine | |||||
33. | Yaroslav Savchuk / Anna Berezina (64) | Ukraine | |||||
34. | Emil Slabodnik / Sofya Yudina (87) | Russia | |||||
35. | Daniel Augustin / Anna Nestor (79) | Ukraine | |||||
36. | Georgy Sladkov / Anastasiya Koslova (88) | Russia | |||||
37. | Pavel Syrov / Olga Lukicheva (86) | Russia | |||||
38. | Szymon Panachida / Marika Zawadzka (96) | Poland | |||||
39.- 40. | Nazar Mytso / Sofiia Kalynchuk (74) | Ukraine | |||||
39.- 40. | Mateusz Dabek / Zuzanna Ustianowska (75) | Poland | |||||
41.- 42. | Wiktor Swiatek / Aleksandra Roszkowska (105) | Poland | |||||
41.- 42. | Aleksandr Maliants / Daria Valova (115) | Russia | |||||
1st round | |||||||
43. | Adam Parry / Lauren King (82) | England | |||||
44. | Michal Salwin / Katarzyna Kostanciuk (92) | Poland | |||||
45. | Daniil Evtushenko / Polina Biriukova (68) | Russia | |||||
46. | Evangelos Evangelu / Weronika Sobiech (89) | Poland | |||||
47. | Michael Spencer / Harley Nelson (106) | England | |||||
48. | Einar Emir Magnusson / Kristjana Adalsteindottir (66) | Iceland | |||||
49. | Marco eijssens / Linda Eijssens (117) | Netherlands | |||||
50. | Stephen Webb / Katie Jenkins (85) | England |
This list was generated by TopTurnier for Windows V8.9.